ATMINKITE, KAD:
…negalima deginti Šiukšlių, mėtyti neužgesintų degtukų, nuorūkų ar kitų daiktų, nuo kurių gali kilti gaisras miške arba arčiau nei
…pažeidusieji miškų priešgaisrinės apsaugos taisykles baudžiami nuo 50 iki 100 Lt….laužą galima kūrenti tik įrengtoje laužavietėje. Baigus kūrenti, būtina kruopščiai užpilti |j žemėmis arba užlieti vandeniu, kol jis visiškai nustos rusenti,…naikinantys mišką arba žalojantys ji (padegant arba nerūpestingai besielgiant su ugnimi arba kitaip sukėlę miško gaisrą) baudžiami nuo 500 iki 1000 Lt.
…draudžiama deginti augalines kilmės atliekas miške. aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 100 metrų nuo miško.
…negalima deginti sausos žolės laukuose, nes ji žaibiškai pasieks artimiausią mišką.
…deginantys sausą žolę, nukritusius lapus, šiaudus ir kt., pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus, baudžiami nuo 50 iki 400 Lt
MIŠKE ELKIMĖS KULTŪRINGAI
Šiukšlindami miške – pabrėžiame kultūros nebuvimą, negerbiame gamtos ir žmogaus, kuris čia atvyks po mūsų. Be to, dovanojame ateities kartoms „palikimą”, kuris jų tikrai nedžiugins: konservų dėžutės miške dūlėja iki 90 metų, plastiko pakuotės – nuo 80 iki 200, stikliniai buteliai – 900 metų!
Miške nepalikime šiukšlių, tepaluotų skudurų, buitinių ar statybinių atliekų. Rūpindamiesi savo dvasine ir fizine sveikata, paraginkime vieni kitus: mažieji – didžiuosius, didieji mažuosius – išvykstant iš poilsiavietės visada palikti ją. tvarkingą!
Teršiantys aplinką buitinėms šiukšlėmis, baudžiami nuo 100 iki 300 Lt
Miške automobiliais važinėkime tik keliais, nestatykime jų tarp medžių ar ant gyvosios miško paklotes,
Miško lankytojai: važinėjantys miškais uždraustose vietose, statantys palapines ir automobilius neįeisimose vietose baudžiami nuo 75 iki 100 Lt
Lietuvos miškininkai laukia miško lankytojų. Tai liudija puikiai įrengtos poilsiavietės, apžvalgos aikšteles. Nelaužykime jose esančių miško baldų, informacinių ir priešgaisriniu stendų. Nežeiskime žmonių, nuoširdžiai ir pasiaukojamai dirbančių miškų ir žmonių labui, širdžių…
MYLĖKIME VISA, KAS GYVA!
Grybaudami neieškokime |aunų grybų po miško paklote – taip grybaujant sužalojama grybiena, Uogaujant nenaudokime lapus draskančių šukų. Uogos nederės daugelį metų.
Lietuvos miškams kenkia daugiau nei 100 rūšių vabzdžių ir per 60 rūšių medžių ligų sukėlėju. Jie negailestingai graužia medžių šaknis, liemenis, spyglius ir lapus, kankorėžius, vaisius ir sėklas, sėjinukus ir sodinukus. Geriausiai ir uoliausiai kenkėjus naikina miškų sanitarai – paukščiai. Rūpinkimės jais: iškelkime inkilus, palikime medžius su uoksais. Gegužę ir birželį leiskime jiems ramiai perėti.
Neardykime ir saugokime skruzdėlynus. Skruzdėlės renka kenkėjų lervas nuo miško paklotes ir medžių lapų ar spyglių,
Svarbiausia, nepamirškime, kad miške mes esame tik svečiai. Svetingai priimti – mokėkime tvarkingai išeiti. Nepažeidę šiems namams mielos tvarkos, nesugriovę savito, darmaus ir be galo trapaus pasaulio, apdovanoti su kaupu ir būtinai geresni nei buvome…