Parodos „Sprendimų ratas 2016“ lankytojų laukia vertinga pažintis su šalies miškais

Spalio 6 d., Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete, prasidės miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2016“. Ji rengiama jau devintą kartą. 

Šioje parodoje nuolat dalyvauja ir Aplinkos ministerija. Ministerijos stende laukiami visi besidomintieji gamtosaugos aktualijomis, miškais, jų tvarkymu ir galimybėmis gauti ES paramą. Miškų departamento specialistai atsakinės į lankytojams rūpimus klausimus, konsultuos, dalys informacinę medžiagą. Norintieji išsamiau sužinoti apie miško kirtimų taisyklių pakeitimus ir naujoves spalio 7 d. kviečiami į seminarą, kurį ves Miškų departamento Miškininkystės skyriaus vyriausiasis specialistas Zbignev Glazko.

Prie ministerijos stendo įsikūrę jaunieji miško bičiuliai, suvažiavę iš visos Lietuvos, mažuosius parodos lankytojus kvies piešti mišką, mokys jį pažinti.

Penkios miškų urėdijos pagrindinius savo veiklos barus pristatys stilinguose medžio namuose. Kuršėnų miškų urėdija parodys, kaip mišką ir jo išteklius gina nuo vabzdžių, ligų sukėlėjų ir žvėrių – pademonstruos visą šiuolaikinės sanitarinės miško apsaugos spektrą. Už ką šalyje ir užsienyje vertinamas Radviliškio miškų urėdijos medelynas, parodos dalyviai galės įsitikinti patys. Ukmergės miškų urėdija, administruojanti vieną stambesnių profesionaliosios medžioklės plotų, supažindins su gerai prižiūrimu, išplėtotu medžioklės ūkiu. Vilniaus miškų urėdija, valdanti valstybinius miškus aplink sostinę, ekspozicijoje daugiausia dėmesio skirs rekreacinei miškininkystei. Nemenčinės miškų urėdija, kuri šių metų pavasarį buvo pirmojo ir rekordinio nacionalinio miškasodžio epicentras, parodai pasirinko miško atkūrimą.

Šiemetinėje parodoje „Sprendimų ratas” dalyvaus daugiau kaip šimtas firmų, asociacijų, organizacijų, apie du šimtus augintojų, gamintojų ir tautodailininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Estijos bei Baltarusijos. Bendras parodos plotas – 5 ha. Ji vyks tris dienas. Parodos darbo laikas – nuo 9 iki 17 val., lankymas nemokamas.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap