Natūralių buveinių ir rūšių būklei gerinti – tarptautinis seminaras Lietuvoje

Rytoj, spalio 5 d., Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre prasidės tarptautinis seminaras, skirtas „NATURA 2000″ tinklo biogeografiniam šiaurės regionui. Jo tikslas – apžvelgti dabartinę šio regiono buveinių ir rūšių apsaugos būklę, aptarti, kurias iš jų reikia atkurti pirmiausia ir kaip tai padaryti. 

Tai jau antrasis tokio pobūdžio seminaras, kurį organizuoja Europos Komisija ir Aplinkos ministerija. Pirmasis vyko Suomijoje prieš ketverius metus. Per šį seminarą Lietuvoje bus aptarta per tuos metus pasiekta pažanga, o daugiausia dėmesio numatyta skirti „NATURA 2000″ tinklo apsaugos tikslams ir konkretiems veiksmams, kurie leistų pagerinti natūralių buveinių ir rūšių būklę. Seminaras vyks tris dienas. Jo dalyviai lankysis Aukštadvario ir Labanoro regioniniuose parkuose.

Europinės svarbos saugomų teritorijų tinklas „NATURA 2000″ – svarbiausia gamtosauginė priemonė ES natūralioms buveinėms ir laukinei faunai bei florai išsaugoti. Jis kuriamas įgyvendinant Paukščių ir Buveinių direktyvas. Lietuvoje šio tinklo teritorijos užima apie 13 proc. šalies ploto.

Kaip rodo 2015 m. paskelbta Europos Komisijos ataskaita, natūralių buveinių ir rūšių būklė ES mastu dažnai nėra joms palanki. Pavyzdžiui, apie 50 proc. buveinių ir rūšių, susijusių su pievų ekosistemomis, būklė įvertinta kaip bloga. Dar prastesnė šlapynių ekosistemose aptinkamų buveinių ir rūšių padėtis – apie 52 proc. jų yra blogos būklės.

Siekiant geriau saugoti europinės svarbos natūralias buveines ir rūšis, ES valstybės skatinamos bendradarbiauti.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap